Liever stoppen met eten dan met internet
Liever stoppen met eten dan met internet
Als je moet stoppen met televisie, internet of mobiele telefoon, wat zou je dan kiezen? Adage en Ipsos Observer vroegen het aan 1.000 Amerikaanse consumenten. Wat blijkt? Acht procent wilde eigenlijk niet kiezen en zou nog liever stoppen met eten dan één van deze verworvenheden in te leveren.
Onder degenen die wel een keuze wilden maken, geeft 49 procent aan te willen stoppen met kabel- of satelliettelevisie, 37 procent kiest voor de mobiele telefoon en slechts 6 procent gaat voor de optie internet. Dat bijna de helft van de respondenten zegt hun televisie te kunnen missen, komt vooral doordat ze televisieprogramma's ook op een andere manier kunnen bekijken (Netflix, Wii, internet, etc.). Eén op de vier bekijkt programma's al op deze manier.
Het gedrag van televisiekijkers is sowieso aan het veranderen. Eénderde van de Amerikanen geeft aan in bezit te zijn van een DVR (Digital Video Recorder), waar 42 procent van de respondenten alle programma's op kijkt. 83 procent van deze groep slaat daarbij de reclameblokken over. Dit betekent echter niet dat de DVR-bezitters tegen reclame zijn. Reclames op televisie blijken namelijk het minst gehaat te zijn in vergelijking met andere kanalen. Volgens het onderzoek ergeren de meeste mensen zich aan reclame via de mobiele telefoon (63 procent), via e-mail (57 procent) en via social media (44 procent). De ergernis neemt af naarmate de reclame relevanter is voor de ontvanger.
Televisie en krant worden door 75 procent genoemd als grootste informatiebronnen. Het lokale nieuws wordt het liefst online bekeken, zonder dat men er voor wil betalen. Iets meer dan 80 procent zegt naar een ander te gaan, mocht een lokale nieuwssite kiezen voor betaalde informatieverstrekking.
Geraadpleegde bronnen: Adage.com